Xena Serentia

Opis forum


#1 2011-11-01 15:17:11

 Xena Serentia

Prefekt Naczelny

Skąd: AMS
Zarejestrowany: 2011-10-11
Posty: 51
Punktów :   

Eliksiry - Inokreacja

Inokreacja –  rozmowa z eliksirem

Bardzo ważnym działem analizy eliksirów jest Inokreacja zwana Inkantacją ( jednak zaleca się nieużywanie tej nazwy ). Inokreacja, czyli ogół procesów polegających na określaniu właściwości eliksiru za pomocą zaklęcia „Creatho!”, badając zachowanie mikstury. Możemy wywnioskowad, że Inokreacja w pewien sposób zaklina, czaruje eliksir, by poznad jego wnętrze. Stąd też bierze się zamienna i chyba niemylna definicja – Inkantacja Mikstur. Jednak nazwa ta jest niepoprawna i potoczna. Proces ten początkowo był nazywany nauką bąbelkową.

Colton właśnie tą cechę początkowo opisywał i badał. Z czasem okazało się, że wszystko zależy od skupienia i myśli czarodzieja, gdyż początkowo badacz myślał tylko o bąbelkach. Z czasem rozwinął ten dział o inne cechy.

Dzięki inokreacji możemy poznad wiele cech eliksiru ( na podstawie tych danych określid jaki mamy eliksir w kociołku ):
 skład
 właściwości
 odczyn
 barwę wyimaginowaną

Informacje te wyczytujemy z zachodzących zmian w obrębie eliksiru:
 zmian barwy
 zmian temperatury
 zmian osadu
 układu oparów
 układu bąbelek

1) Zmiana barwy.

Za pomocą zmiany barwy możemy poznad skład eliksiru. Proces ten jest długi i bardzo trudny. Polega on na wrzucaniu do eliksiru wybranego przez nas składnika oraz wypowiedzeniu zaklęcia. Jeżeli eliksir przyjmie kolor życia danego składnika tzn., że ten nie posiada go w składzie.

Przykład:

* Skupia się na eliksirze *
* Wrzuca do eliksiru ostrożnie oko nietoperza *
* Wymawia zaklęcie *
Creatho!
[ Eliksir nie zmienia barwy ]
* Następnie wrzuca ostrożnie garśd Arszeniku *
* Wymawia zaklęcie *
Creatho!
[ Eliksir zabarwia się na kolor szary ]

Zatem wnioskujemy, że eliksir ten nie zawiera w swoim składzie Arszeniku ( ponieważ zmienił swoją barwę na kolor życia tego składnika ) oraz zawiera oczy Nietoperza ( ponieważ nie zmienił barwy ).


2) Zmiana temperatury, układu oparów oraz bąbelków.

Za pomocą zmiany temperatury określamy odczyn oraz właściwości eliksiru. Proces jest dośd prosty. Jeżeli gotujący eliksir poddamy zaklęciu Creatho:

a) Przestanie się gotować – to znaczy, iż eliksir ten ma właściwości oraz odczyn leczniczy
b) Będzie się dalej gotować – to znaczy, że odczyn jest obojętny, a właściwości nie mają ani dobrego ani złego wpływu na człowieka
c) Będzie się dalej gotować z utworzeniem dużej ilości pary i bąbli – to znaczy, iż eliksir te ma właściwości oraz odczyn trujący

Przykład:
* Doprowadza eliksir do wrzenia *
* Rzuca zaklęcie *
Creatho!
[ Eliksir zaczyna się intensywnie gotowad, wydzielając duże ilości oparów ]
Wnioskujemy, że eliksir ten ma właściwości trujące oraz odczyn trujący. Możliwe, że mamy do czynienia z jakąś trucizną.

3) Zmiana osadu.

Za pomocą zmiany osadu możemy określid barwę wyimaginowaną eliksiru. Ważne, żeby inkantacje przeprowadzał ten sam czarodziej, który wykonał miksturę. Proces ten polega na wsypaniu drobnych kamyków księżycowych do eliksiru. Wyciągamy je po kilkunastu minutach z gotującego się roztworu i wystawiamy na światło księżyca. Następnego dnia musimy zanurzyd ponownie kamyk/i w eliksirze i je dokładnie oglądnąd. Jeżeli zostało to wykonane poprawnie czarodziej ujrzy barwę jaka łączy go z danym eliksirem. Ułatwia to przyrządzanie antidotum na dane trucizny czy mieszanie eliksirów, gdyż mieszamy eliksiry o tej samej barwie wyimaginowanej.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mgskijumping.pun.pl www.miauniverse.pun.pl www.freedom.pun.pl www.polskiet2011.pun.pl www.elitarnipogromcyzla.pun.pl